Із Спасо-Преображенського собору тимчасово демонтовано меморіальну дошку про «возз’єднання» України з Росією

Як вже повідомлялося, вранці 8 січня 2018 року у Чернігові на Спасо-Преображенському соборі (охор. №811) виявлено акт вандалізму: обмальовано червоною фарбою охоронну дошку (вона підтверджує історичну цінність пам’ятки, яка знаходиться під охороною держави) і меморіальну мармурову дошку з написом: «В цьому соборі 28 січня 1654 р. чернігівці одностайно схвалили історичне рішення про возз’єднання України з Росією». Спасо-Преображенський собор є пам’яткою архітектури національного значення, входить до цілісного майнового комплексу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Про акт вандалізму повідомлено правоохоронні органи.

9 січня за погодженням з Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації зазначену меморіальну дошку тимчасово демонтовано для очищення від фарби.

Ця меморіальна дошка є пам’яткою місцевого значення (охор. № 42) та знаходиться під охороною держави відповідно до рішення виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів від 26.03.1984 р. № 118.

До речі, 14 грудня 2017 року Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної держадміністрації звернувся до Міністерства культури України з проханням розглянути на засіданні науково-експертної ради при Мінкультури питання щодо визнання згаданої меморіальної дошки такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (зняття з обліку).

10 січня працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» очистили охоронну дошку та стіни Спасо-Преображенського собору від фарби.

Разом з тим, посилено охорону об’єктів на території заповідника.

Фото Сергія Чернякова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *