Інформаційна новинка на чернігівському Валу: таблички з QR-кодами

Нещодавно на Дитинці-Валу біля архітектурних пам’яток встановили вісім табличок з QR-кодами. Відтепер про них можна почитати, відсканувавши код за допомогою телефона.


Запроваджено цю інформаційну новинку Управлінням культури та туризму Чернігівської міської ради за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

До речі, першим впроваджувати QR-коди почав Львів ще у 2011 році. Їх розмістили більш ніж на 80 об’єктах перед Євро-2012 для допомоги іноземним уболівальникам, але продовжують ними користуватися туристи і зараз.

Розробила QR-код у далекому 1994 році японська компанія Denso Wave. Японці як передовики автоматизації та технічного прогресу тоді користувалися звичайними штрих-кодами. Але обсяг інформації в них був дуже малий (до 30 символів), відтак довелося шукати інше рішення. Ним і став QR-код – двомірне зображення, в яке закладається певний текст або цифри.
Переваг порівняно зі звичайним штрих-кодом у нього два – це простота сканування і обсяг даних. Читати код може будь-який мобільний пристрій з фотокамерою і спеціальним ПО, а завдяки системі корекції помилок інформацію можна розшифрувати навіть при пошкодженні 30 % коду.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *