Гості «Чернігова стародавнього»

Минулого тижня, 2 липня, в Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» завітала дослідниця українського іконопису з Польщі Агнешка Ґронек. Її коло наукових інтересів охоплює проблеми історії та іконографії церковного мистецтва українсько-польського культурного пограниччя. Агнешка Ґронек професор Ягеллонського університету (м. Краків).

Вона завітала в Чернігів разом з колегами з Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури: Вікторією Мазур, кандидатом мистецтвознавства, доцентом, деканом факультету теорії та історії мистецтв і Михайлом Селівачовим, професором, доктором мистецтвознавства.

Нещодавно, у травні, відбулася Всеукраїнську науково-практична онлайн-конференція «Пам’ятки культури польської спільноти в Україні: проблеми і перспективи збереження», у якій взяла участь Агнешка Ґронек, а також науковці Національного заповідника «Чернігів стародавній». Тож, тепер дослідникам було цікаво поспілкуватися та обговорити шляхи співпраці.

Гостей зустрічали в. о. генерального директора заповідника Володимир Хомич та кандидат історичних наук, завідувач музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна. Мистецтвознавці ознайомилися з пам’ятками архітектури міста та експозиціями музейної установи.

Відначимо, що у національному заповіднику зібрана рідкісна колекція іконопису, яка нараховує близько тисячі ікон. Це найбільша музейна збірка ікон, що репрезентує іконописне малярство Чернігівщини ХVІІ—ХІХ ст.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *