Генеральний секретар Ради Європи відвідала пам’ятки Національного заповідника «Чернігів стародавній»

3 квітня під час робочої поїздки на Чернігівщину Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич.

Зокрема, Генсек Ради Європи разом із Главою держави побувала в селі Ягідному, де оглянули зруйновану російськими військами інфраструктуру та житлові будинки, а також школу, де окупанти утримували місцеве населення.

«На прикладі цієї школи ви побачили справжній концентраційний табір і ті жахливі наслідки, які принесла російська агресія українцям від немовлят до людей літнього віку», — наголосив Володимир Зеленський.

Під час зустрічі з Генеральним секретарем Ради Європи було докладно обговорено роботу на міжнародному юридичному фронті з притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії проти України, воєнні злочини та злочини проти людяності.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у Чернігові оглянула також пам’ятки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Зокрема, вона побувала на Валу в Борисоглібському соборі (ХІІ ст.) та Спасо-Преображенському соборі (ХІ ст.). Про історію церковних споруд розповів науковий спіробітник науково-просвітницького відділу заповідника Сергій Сергєєв.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *