Експозиції музейних установ Чернігівщини оглянули 886 тисяч чоловік

У 2015 році на Чернігівщині були відкритими для відвідування 34 самостійні музеї. Експозиції переглянули 886 тис. осіб, з яких 44% — учні та студенти. Для майже половини з них (400 тис.) проведено 21 тис. екскурсій. Відкрито 514 виставок, 21 музей експонував виставки в 106 місцях поза музеями.

Про це повідомило головне управління статистики в Чернігівській області до Міжнародного дня музеїв.

У середньому в кожному з музеїв побували 26 тис. відвідувачів. Однак найбільшу популярність упродовж багатьох років утримують архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», історико-культурні заповідники «Качанівка» та «Гетьманська столиця», що мають статус національних.

На кінець минулого року основний фонд музеїв налічував 469 тис. експонатів, більшість із яких (40%) — речові предмети, 21% — писемні, 17% — фото, 5% — образотворчі. У науково-допоміжному фонді знаходилося 282 тис. предметів.

Роботу музеїв забезпечували 624 працівники, у т.ч. 192 наукові співробітники та екскурсоводи. За рік працівниками музеїв підготовлені та видані 596 наукових видань та публікацій, розроблені 306 тематико-експозиційних планів.

Крім самостійних, в області діяли 25 музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій, навчальних закладів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *