До Міжнародного дня музеїв

Сьогодні, 18 травня, Україна та вся міжнародна музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв (починаючи з 1977 р., за ініціативи Міжнародної ради музеїв).

Метою є підвищення обізнаності про те, що «музеї є важливим засобом культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці та миру між народами» (https://icom.museum/en/international-museum-day-2/), що особливо актуально в сучасних надскладних умовах війни та боротьби за власну землю і культуру.

Цьогорічна тема Міжнародного дня музеїв «Музеї для освіти і досліджень» покликана спонукати до створення свідомого, сталого та безбар’єрного світу, а також підкреслити, що музеї/заповідники потужні наукові та освітні центри, які постійно розвиваються. Вони допомагають краще зрозуміти світ і мають об’єднати інновації з традиціями.

Вітаємо всіх наших колег, які у ці надскладні часи стоять на захисті нашої історії, продовжують працювати, зберігати, оновлювати, розвивати та охороняти музейні предмети, архітектурні, археологічні пам’ятки і культуру загалом.

18 травня, до Міжнародного дня музеїв, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» день відкритих дверей (цього дня у заповіднику безплатний вхід на виставки та у пам’ятки).

Підготувала Інна Непотенко, кандидатка історичних наук, заступниця генерального директора з наукової та культурно-просвітницької роботи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася цікава виставка «Гроші наших пращурів», присвячена монетам VII—XIX ст. Вона експонується у приміщенні Колегіуму, на Валу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *