“Чорний чернець” і таємний тунель до Києва: які загадки зберігають Антонієві печери в Чернігові

Зустріч з привидом “чорного ченця”, поховання 13 століття і таємний тунель в Києво-Печерську лавру. Всі ці загадки зберігають тисячолітні Антонієві печери під Черніговом. Вони вже давно не служать для потреб ченців, а ось для туристів стали однією з головних визначних пам’яток.

Занурюючись в глибину темних звивистих коридорів, можна зустріти стародавні поховання. Під час раннього християнства ченців ховали старовинним чином – на три роки закопували в землю, а потім діставали кістки і відправляли в спеціальні приміщення.

В одному з таких поховань, згідно з легендою, знаходяться останки ченців, убитих ординцями в кінці 13 століття. Однак дослідники впевнені – монахи померли своєю смертю ще до навали. Прах хотіли перепоховати, проте всі спроби були невдалими.

Кожен кут підземелля має власну легенду. Місцеві стверджують, що в одному з тунелів можна спостерігати загадкову фігуру чоловіка в рясі. Вважають, що підземеллям блукає “чорний чернець”. Привиду навіть ім’я дали – Тарасій. У той же час історики не дуже вірять в існування привидів.

“Зараз в Чернігові багато людей, які говорять, що бачили цього Тарасія, але мабуть, правда значно простіше, не така красива як легенда. У зв’язку з перепадом температури і вологості в тунелі утворюється природний туман”, – вважає екскурсовод Володимир Пилипенко.

Однак є і те, у що вірять абсолютно всі екскурсоводи та науковці, які вже довгий час працюють в Антонієвих печерах. Вони впевнені, що в церкві Миколи Святоші коїться щось незвичайне.

“Іноді навіть сам, незважаючи на те що “живу” в цих печерах півстоліття, я теж відчуваю певний дискомфорт в цьому місці. Тут, мабуть, проходять ці енергетичні потоки, що впливають на людину”, – поділився завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Володимир Руденок.

Зараз досліджують тільки два яруси Антонієвих печер. Що приховано в інших тунелях – ніхто точно не знає. Але кажуть, що десь під Черніговом проходить таємний підземний хід, що з’єднує підземелля з Києво-Печерською Лаврою. Поки його не знайшли, проте розкопки печер тривають.

Телесюжет “Україна”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *