Чернігівська археологічна експедиція проводить дослідження на стародавньому Дитинці

26 червня 2017 року розпочалися чергові науково-дослідні роботи Чернігівської археологічної експедиції Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка на території стародавнього Дитинця. Мета: дослідження залишків давньої забудови міста.

Роботи проходять на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013–2020 рр.», за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Замовник досліджень: Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського.

У роботах на Валу беруть участь наукові співробітники заповідника і студенти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка. Керівник: кандидат історичних наук, доцент Чернігівського національного педуніверситету Олена Черненко.

Про результати археологічних досліджень науковці розповідають щороку на прес-конференціях та організовують виставки у Чернігівському обласному історичному музеї імені В.В.Тарновського, Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» та Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка.

Зокрема, у 2015 році під час досліджень фортеці на Валу Чернігівською експедицією було виявлено численні археологічні комплекси (житлові, господарські та виробничі споруди), колекцію артефактів Х – початку ХІХ ст. Серед них: унікальна ювелірна форма кінця ХІІ ст. із зображенням птаха та дракона для виготовлення браслетів-наручів.

Цього року чернігівські археологи також сподіваються на цікаві наукові відкриття.

Фото Павла Солодовника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *