«Чернігів стародавній» запрошує на нумізматичну виставку «Римська імперія в монетах»

19 травня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відбудеться відкриття нумізматичної виставки «Римська імперія в монетах».

Захід приурочений до Міжнародного дня музеїв. 

Монети завжди були і залишаються важливими історичними пам’ятками. Вони вміщують в собі значний обсяг інформації. Монети допомагають у датуванні подій, їхня вага та номінал несуть метрологічні відомості, матеріал та техніка карбування свідчать про рівень розвитку продуктивних сил суспільства. Зображення на них часто-густо служать джерелом історичної інформації для етнографів, археологів та мистецтвознавців. Нумізматиці багато чим зобов’язана історія стародавнього світу, особливо древнього Риму.

Головна частина виставки в архітектурно-історичному заповіднику присвячена історії стародавнього Риму періоду імперії (кін. І ст. до н. е. V ст. н. е.).

Тут також експонуються монети античної Греції. Грошові знаки, як джерело інформації, доносять до сьогодення зображення імператорів та членів їхніх сімей, династично-родові зв’язки тощо.

На виставці простежується історія основних грошових реформ: імператорів Октавіана, Діоклетіана, Костянтина І. Завдяки монетам, як інформаційному ресурсу, прослідковуються основні етапи історії Римської імперії, від перших правителів, до занепаду й розділення на Західну та Східну частини. На прикладі цих монет визначається, крім іншого, розвиток давньоримських технологій в галузі виробництва грошових знаків.

Виставка монет супроводжується ілюстративним матеріалом щодо історичних постатей стародавнього Риму: зображення імператорів Октавіана Августа, Нерона, Калігули, «п’яти добрих імператорів», династія Северів, «солдатські імператори» та ін. Окрім грошових одиниць, що карбувалися безпосередньо центральною імперською владою, в стародавньому Римі існувало більше 600 провінційних монетних дворів, які виготовляли монети з дешевих металів, як-от, мідь, латунь, бронза. В даному випадку монети постають як географічний показник регулярних територіальних завоювань Риму.

Виставка буде цікава не лише для колекціонерів, а також для всіх, хто цікавиться історією.

Сергій Сергєєв, науковий співробітник науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *