Біля П’ятницької церкви будівельники «викопали» фундаменти дзвіниці ХІХ століття

У Чернігові продовжується реконструкція скверу імені Богдана Хмельницького. Згідно затвердженого проекту передбачається і благоустрій території біля пам’ятки архітектури національного значення П’ятницької церкви, ХІІ ст. Зокрема, планується заміна старої тротуарної плитки біля храму та у напрямку вулиці П’ятницької, спорудження альтанки, вирівнювання земельної ділянки для забезпечення водовідведення.

Минулого тижня під час проведення земляних робіт біля П’ятницької церкви було розкрито фундаменти дзвіниці. Ротонду-дзвіницю було споруджено у ХІХ ст. за проектом відомого архітектора того часу Антона Карташевського (у радянські часи, у 1962 році, її розібрано).

Як відомо, на території скверу Б.Хмельницького відповідно дозволу Мінкультури проводяться охоронні археологічні дослідження. Відтак, археологи розчистили та зафіксували фундаменти дзвіниці. Враховуючи, що роботи здійснюються безпосередньо біля П’ятницької церкви, котра перебуває на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», його співробітники здійснюють контроль за археологічними та земляними роботами. Після обстеження виявленого фундаменту археологами, будівельники закриють цегляну кладку і продовжать роботи з благоустрою території біля давньоруського храму.

Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

На фото автора археологічні дослідження фундаментів дзвіниці П’ятницької церкви.

IMG_0383

IMG_0420

IMG_0424

1489070202.336458c1_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *