67 археологічних знахідок з Красної площі передадуть до Національного заповідника «Чернігів стародавній»

67 знахідок, які археологи віднайшли на Красній площі у Чернігові, почистять, зареєструють та передадуть до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Про це розповів науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України Віталій Рижий, повідомляє UA: Чернігів

Серед знахідок – фрагменти ножів та жіночих прикрас, поясна накладка, ґудзик, натільний хрестик. Лежали вони у колишньому житловому будинку першої половини 13-го століття. Над цим об’єктом археологи почали працювати тиждень тому.

За словами дослідника, центральна площа міста колись була забудована і носила назву Передгороддя. Будівля, яку розкопали археологи, горіла.

Рижий: «Тобто, вона була повністю спалена. Звичайно, що дізнатися як вона згоріла неможливо. Можливо це і монголо-татарське нашестя, можливо побутові катаклізми».

Це був дерев’яний будинок розміром 4х5 метри, говорить Віталій Рижий. На той час він вважався великим, складався він з двох приміщень: холодні сіни і приміщення, яке топили піччю, але вона не збереглася, бо будівля була спалена і завалилася. У цьому будинку збереглися стовпові конструкції, які його підтримували.

Будівля вже повністю досліджена, залишилося її зафіксувати, а також обстежити територію навколо неї.

Як повідомляв “Чернігів стародавній”, у квітні на Красній площі виявлено шиферну плиту ХІІ століття. Її знайшли під час реконструкції водогону. Зараз вона експонується у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», у Борисоглібському соборі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *