На чернігівському дитинці археологи виявили цікаві знахідки

На території стародавнього Дитинця 26 червня розпочалися чергові науково-дослідні роботи Чернігівської археологічної експедиції Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

«Третій день робіт на території Чернігівської фортеці (дитинця) приніс цікаві результати», – повідомила 29 червня керівник досліджень,  кандидат історичних наук Олена Черненко на сторінці facebook.

« Ми виявили залишки печі, складені з повторно використаної цегли-плінфи. Плінфа кінця ХІІ– початку ХІІІ ст., а піч побудували не пізніше ХІV ст. Судячи з формату і знаків на бічних гранях, плінфа може походити з якоїсь ще невідомої давньоруської будівлі», – зазначає науковець.

«Можливо з нею пов’язані ті розвали, що нам вдалося виявити на сусідній ділянці ще минулого року. Та і цього року плінфи немало. Окрім цього, багато уламків шліфованих плит пірофіліту (шиферу) і просто уламків пірофіліту. Ну й інших знахідок, характерних для нашарувань наших древніх міст. У тому числі – сокира і острог для риболовлі. Для третього дня багатообіцяюче. Сподіваємося на продовження», – пише Олена Черненко.

Як повідомлялося, розкопки на території Валу проходять на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013–2020 рр.», за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Замовник досліджень: Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського.

У роботах беруть участь наукові співробітники заповідника і студенти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка.

Фото Олени Черненко.

3

4

5

6

7

8

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *