Виставку археологічних досліджень заплановано на лютий
10 січня на засіданні науково-методичної ради Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» розглянуто питання проведення виставки археологічних досліджень.
Вже стало традицією, що на початку року у заповіднику підводяться підсумки археологічного сезону минулого року. Відповідно, відкривається виставка досліджень старовини і науковці розказують про нові відкриття.
У 2017 році наукові співробітники заповідника «Чернігів стародавній» брали участь у розкопках, зокрема, на території Валу та Єлецького монастиря.
Роботи проходили на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013–2020 рр.».
У дослідженнях на Валу брали участь наукові співробітники заповідника і студенти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського. Керівник: Олена Черненко, кандидат історичних наук, доцент Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка.
Було виявлено цікаві знахідки: залишки печі (складена з повторно використаної цегли-плінфи кінця ХІІ– початку ХІІІ ст., піч побудували не пізніше ХІV ст.), уламки шліфованих плит пірофіліту (шиферу) та амфори з графіті, сокира і острог для риболовлі та багато іншої інформації про життя Чернігова у ХІІ–ХІV століттях.
Вирішено провести виставку археологічних досліджень 6 лютого (про час її відкриття буде повідомлено пізніше). Науковці представлять не лише артефакти, виявлені у 2017 році, а також і попередніх археологічних сезонів.
До організації виставки долучиться і дослідниця Олена Черненко.
Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Фото Олени Черненко.