Виставкова діяльність Національного заповідника «Чернігів стародавній» у травні 2016 року
Значна увага в роботі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» приділяється виставковій діяльності.
Розроблена програма співпраці із відомими художниками України та провідними музеями. Завдяки їй в експозиційних залах заповідника проводяться різнопланові виставки, частина з них стала своєрідним відкриттям для чернігівців та гостей міста. Таким чином, привертається увага шанувальників мистецтва та старовини до музейних експозицій заповідника. Його виставкові зали стали своєрідним мистецьким центром Чернігова, де презентуються кращі твори українських і зарубіжних майстрів пензля, фондові колекції провідних музейних установ, а також Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
4 травня завершила роботу експозиція ікон XVIII — поч. ХХ ст. «Відродженні шедеври» (із фондової збірки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»), яка була представлена у приміщенні Колегіуму.
На ній експонувалися музейні експонати, відновлені фахівцями Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.
У 70-80-их роках минулого століття співробітники заповідника в результаті експедицій на Чернігівщині виявили ікони, які знаходилися в закритих храмах, в аварійному стані, поточені жуком-деревоточцем, уражені пліснявою, зі значними втратами фарбового шару. Фахівці з академії провели дослідження старожитностей. Вони застосували наукові методики у відродженні музейних експонатів і врятували від загибелі значну частину із виявлених ікон.
У рамках першого Міжнародного проекту анімаційної скульптури 29 квітня в Колегіумі відкрилася виставка казкових скульптур. На ній представлено понад 40 дитячих скульптур з пластиліну, глини та солоного тіста. Вихованці чернігівських гуртків та арт-студій віком від шести до п’ятнадцяти років могли зробити будь-яку скульптуру, але за слов’янськими мотивами. Переможці конкурсу отримали призи.
Нагородження відзнаками відбудеться 13 травня о 12.00.
Виставка працює щодня з 10.00 до 18.00 у виставковій залі Колегіуму (на Валу).
Партнери міжнародного проекту: Галерея «ФАРТ» (директор Валентина Єршова), АРТ-студія «Колібрі» (керівник Лілія Ібрагімова), Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».
У Національному музеї історії України 28 квітня відкрито унікальну виставку народних ікон «Неба жителі». На ній представлені ікони чернігівських народних майстрів XIX століття. Серед них — експонати із фондової збірки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
У рамках співпраці з Українсько-Японським культурним центром заплановано відкриття виставок:
– традиційної японської ляльки (12 травня о 12.00 в Колегіумі);
– холодної зброї із Музею приватних колекцій Олександра Фельдмана Feldman Family Museum «Шлях воїна — один на двох» (18 травня о 14.00 в Колегіумі).
Організатори: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Посольство Японії в Україні, Центр Японської культури в Україні, Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана».
12 травня о 12.00 у приміщенні Колегіуму відкриється також виставка української ляльки, роботи виконані талановитою майстринею із Корюківки Мариною Шикаловою.
У пам’ятках архітектури Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» створені постійні експозиції, де представлені музейні предмети із фондових колекцій установи.
Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».
На фото: презентація виставки ікон «Відроджені шедеври».