Виставкова діяльність Національного заповідника «Чернігів стародавній» у серпні 2021 року

Виставкова діяльність — це один основних напрямків роботи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Днями у приміщенні Колегіуму завершилося експонування виставки з фондових збірок заповідника «Подарунок на пам’ять». На ній було представлено п’ятдесят мистецьких творів подарованих Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Зокрема, картини, ікони, фрагменти дерев’яного різьблення. Частина музейних предметів, подарованих заповіднику відомими художниками у рамках виставкової програми, яка діє вже кілька десятиліть. В експозиції були також представлені і художні твори, передані колекціонерами та поціновувачами старовини з Чернігова та області.

Цього тижня розпочалося формування оригінальної виставки «Скарби народного мистецтва Чернігівщини», приуроченої до 30-річчя незалежності України. Її відкриття заплановано на 20 серпня на 12.00 у Колегіумі (на Валу). Це спільний проект Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та Приватного історико-етнографічного музею родини Дахно з села Москалі Чернігівського району. В експозиції буде представлена унікальна автентика Чернігівщини. Це, зокрема, рушники, сорочки, народні ікони, вироби з дерева.

В приміщеннях заповідника продовжують експонуватися тимчасові виставки. У Борисоглібському соборі — археологічних досліджень «Торгівельні зв’язки Чернігова за давньоруської доби». На ній представлені предмети торгівлі, знайдені під час досліджень на території міста та в найближчій його окрузі.

У Колегіумі експонується виставка для наймолодших поціновувачів мистецтва. Це своєрідна країна ляльок, створена талановитою майстринею з Чернігівщини Мариною Шикаловою. Лялька «для любування» — саме так називає їх Марина Віталіївна.

У пам’ятках архітектури Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (Антонієвих печерах, Борисоглібському соборі, Колегіумі) також представлені постійні музейні експозиції з його фондових колекцій.

 

Рушники з колекції Юрія Дахна, фото з архіву заповідника «Чернігів стародавній»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *