Виставкова діяльність Національного заповідника «Чернігів стародавній» у лютому 2018 року
Виставкова діяльність цього року стартувала вже у лютому і обіцяє бути цікавою та оригінальною.
6 лютого у Колегіумі відкрилася виставка археологічних знахідок, виявлених пошуковими експедиціями у 2014-2017 роках в Чернігові на території Валу, Єлецького монастиря та біля Іллінської церкви. Серед унікальних експонатів, зокрема, ювелірна форма кінця ХІІ ст. для виготовлення браслетів із зображенням птаха та дракона; срібна печатка одного з представників козацької старшини першої половини ХVІІ ст.; фрагменти порцелянового посуду ХІІ ст. виробництва Сирії, Ірану та Китаю і скляного посуду з Візантії, а також предмети побуту, озброєння, прикраси та будівельні матеріали. Речові знахідки характеризують різні боки життя городян — побут, виробництво, торгівлю — у різні епохи існування міста Чернігова.
Також в експозиції презентовано фотовиставку, присвячену архітектурно-археологічним дослідженням пам’яток Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за півстоліття його діяльності.
У лютому у виставковій залі Колегіуму також планується відкрити унікальну експозицію «Корони світу» із фондової збірки імені Бориса Возницького. Вінці, корони, головні убори духовних та світських лідерів різних країн світу та зниклих цивілізацій — усе це буде на виставці у «Чернігові стародавньому».
У зв’язку із розміщенням цієї виставки у головному залі Колегіуму демонтовано експозицію професіональної ікони.
На фото: фрагмент експозиції «Корони світу».