Виставкова діяльність Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Значна увага в роботі музейної установи приділяється виставковій діяльності.

Розроблена програма співпраці із відомими художниками України та провідними музеями. Завдяки їй в експозиційних залах заповідника проведено понад 140 різнопланових виставок, частина з них стала своєрідним відкриттям для чернігівців та гостей міста. А загалом за 50 років діяльності установи організовано близько 250 тимчасових виставок. Таким чином, привертається увага шанувальників мистецтва та старовини до музейних експозицій заповідника, його виставкові зали стали своєрідним мистецьким центром Чернігова, де презентуються кращі твори українських і зарубіжних майстрів пензля, фондові колекції провідних музейних установ, а також Національного заповідника «Чернігів стародавній».

У Національному архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» у 2017 році відкрито 14 виставок.

Низка експозицій було приурочено до 50-річчя створення музейного закладу, зокрема, археологічних досліджень «Миттєвості минулого» (8 лютого), архітектурно-будівельних деталей ХІ—ХІХ ст. «Відбитки часу» (11 серпня); ікон «Богородиця милостива», які репрезентують ікономалярство Чернігівщини XVIII — початку ХХ ст. (20 вересня); картин «Архітектура Чернігівщини у творчості художників» (14 листопада). На згаданих виставках було представлено фондові колекції заповідника.

До речі, музейні експонати «Чернігова стародавнього» експонувалися і в Києві.  До 250-річного ювілею освячення Андріївської церкви у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулося урочисте відкриття експозиції легендарних шедеврів інтер’єру Андріївської церкви (22 грудня).

Виставковий проект ініційований Національним заповідником «Софія Київська». Партнери: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний художній музей України, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського, Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.

В експозиції представлені також ікони з фондової збірки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

У рамках співпраці з Посольством Японії в Україні презентувалася унікальна виставка японської гравюри «Світ кабукі» (20 червня). У її відкритті взяв участь секретар з питань культури Посольства Японії в Україні Хошіно Юічі.

Користувалися популярністю у поціновувачів мистецтва також виставки: картин «Шевченкова Україна» з фондової збірки Національного музею Тараса Шевченка (6 березня); картин «Основи», присвячена великому українському філософу, поету і просвітителю Григорію Сковороді (27 квітня); гравюр на склі талановитого художника з Києва Анатолія Мантули «Диво скла і світла» (21 липня).

Наприкінці року, 28 грудня, у Національному архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» відкрилася персональна виставка історично-сакрального та філософсько-академічного живопису «Сучасна «Повість временних літ» у живописі Андрія Коваленка», яка експонується і зараз у приміщенні Колегіуму.

 

У 2018 році в заповіднику заплановано відкрито різноманітні виставки, кілька з них – вперше презентуватимуться у Чернігові. Але, розкривати таємниці наперед не будемо, чекайте анонсів!

Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

На фото: картина з експозиції «Основи», автор твору заслужений художник України, один із найпомітніших вітчизняних митців станкового живопису сьогодення Генрі Ягодкін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *