Виставка сучасного іконопису художниці Ірини Годунової
З 5 травня в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) розпочинає роботу виставка сучасного іконопису. Її презентує художниця Ірина Годунова.
Враховуючи карантинні обмеження відкриття виставки відбудеться о 12.00 в онлайн-трансляції Свободи.ФМ за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=IyWospg9F0M
Ірина Георгіївна Годунова народилася у Києві в мистецькій родині: її дід Олександр Годунов і мати Лариса Годунова також художники. Саме від них вона отримала талант і любов до живопису. З 1983 по 1990 р. Ірина навчалася у Республіканській художній школі ім. Т.Г. Шевченка, а в 1996 році закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, де навчалася у майстерні історичного живопису під керівництвом відомого художника, професора Феодосія Гуменюка. З 1993 року Ірина Годунова учасниця групових та персональних виставок в Україні та за кордоном.
У 1997 році Ірина була зарахована до об’єднання молодих художників і мистецтвознавців Київської організації Національної спілки художників України, а в 2000 році стала членом Національної спілки художників України.
Більшість її робіт відносяться до таких жанрів, як пейзаж, натюрморт, портрет, абстракція, фотографія та графіка також присутні у її творчості, але з 2003 року вона стала працювати в жанрі сакрального живопису — іконопису і працюючи в різних жанрах і видах образотворчого мистецтва відкрила світу свою неабияку творчу енергію, своє світовідчуття, фантазії і мрії.
У 2004-2008 рр. художниця взяла участь у розписі костьолу «Босих кармелітів» у Бердичеві. Це був величезний за масштабом і високопрофесійний за якістю цикл робіт, що заслуговує на окрему розмову. Після цієї роботи, у 2013 році Ірину запросили розписувати костьол Св. Олександра у Києві. Чарівні лики шестикрилих серафімів, які написані в напружено-блакитному і індіго кольорах, чудові за індивідуальністю кожного портрету, жодний образ не повторюється, в кожному лику індивідуальні риси і любляча світозарна іскра.
Останнім часом Ірина працює над розписами костьола у Житомирі, а одним із найулюбленіших місць художниці є садиба Качанівка, яка ще у XVIII ст. почала свою історію культурного осередку. Наприкінці XX ст. садиба відновила своє існування в якості хранительки красних мистецтв. Саме Качанівка, де проводить більшість свого часу Ірина, надихає мисткиню створювати неймовірні пейзажі та натюрморти, дивлячись на які неначе опиняєшся на тому місці і відчуваєш його аромат.
У творчості Ірини більше 20 персональних виставок, на яких вона представила свій талант та багатогранність. Її полотна знаходяться у багатьох музеях України і приватних колекціях шанувальників її творчості. На виставці в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», яка приурочена до Великодня, Ірина Годунова презентує 31 твір сакрального живопису.