Україна активізує процес внесення об’єктів культурної та природньої спадщини до списків ЮНЕСКО

17 січня 2019 року у приміщенні Міністерства закордонних справ України відбулося тематичне засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, повідомляє прес-служба МЗС.

Захід відбувся під головуванням заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці за участі членів Нацкомісії, представників причетних міністерств та відомств, місцевих органів влади, Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS).

Учасники засідання обговорили стан та перспективи співробітництва України та ЮНЕСКО у сфері збереження об’єктів культурної та природньої спадщини, зокрема питання внесення українських об’єктів та елементів до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

За результатами засідання членами Нацкомісії було наголошено на важливості подальшої активної співпраці з ЮНЕСКО та іншими міжнародними партнерами з метою популяризації українських об’єктів культурної та природньої спадщини у світі, а також їх збереження для майбутніх поколінь.

Зокрема, на тематичному засіданні Національної комісії України у справах ЮНЕСКО розглянуто питання підготовки заявок на включення нових об’єктів до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України: «Перекутень-Аріушд-Кукутень-Трипілля»; «Білгород-Дністровська (Акерманська) фортеця».

Заслухано також стан підготовки номінаційних досьє українських об’єктів для включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зокрема, «Історичний центр м. Чернігова». Наголошувалося на необхідності зміни формату об’єкта та активізації підготовки номінаційного досьє.

Чернігівщину на засіданні представляли: начальник Управління містобудування та архітектури обласної державної адміністрації  Олександр Іванович Дмитрюк; учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков і кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності заповідника Інна Непотенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *