У Чернігові відзначили День Гідності і Свободи

21 листопада біля Меморіальної стели «Герої Небесної Сотні» на Красній площі у Чернігові учасники Євромайдану 2013-2024 років, громадськість і влада відзначили День Гідності і Свободи.


«21 листопада, тобто 19 років тому, відбулася Помаранчева революція, а 10 років тому — Революція Гідності. Наша національна ідея — ідея Гідності і Свободи, яка здатна об’єднати націю, мобілізувати на боротьбу та надихнути на перемогу заради сьогодення та майбутнього. Символічно, що ми щороку збираємося саме на цьому місці, де відбувалися найгарячіші події обох революцій, знаходився чернігівський Євромайдан», — наголосив від час відкриття заходу ведучий, учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков.
Відправили поминальну літію за загиблими Героями Небесної Сотні та помолилися за перемогу України у війні з російським агресором священики Православної Церкви України, очолив богослужіння секретар Чернігівської єпархії, настоятель козацького кафедрального собору святої великомучениці Катерини, протоієрей Роман Кіник.
Учасники заходу поклали квіти та встановили лампадки пам’яті до Меморіальної стели «Герої Небесної Сотні».
«Руками злочинного режиму Януковича російський агресор намагався перетворити Україну на свою колонію. Революція Гідності, подвиг мільйонів наших громадян зірвав підступні плани агресора. Згадайте, що саме чернігівські активісти Євромайдану припинили спецоперацію фсб рф під виглядом «релігійного» пікетування в Чернігові козацького кафедрального собору святої великомучениці Катерини тоді ще Української Православної Церкви Київського патріархату. Гідність і Свобода — смертельна загроза рашистському та всім іншим диктаторським режимам, це зброя Перемоги вільного Українського народу», — підкреслив представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко.
«Сьогодні, якраз на 10-річчя Революції Гідності, в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеки імені Олександра та Софії Русових відбулася презентація книги про чернігівський Євромайдан, в якій я намагався зберегти пам’ять про ті буремні події на Чернігівщині, показати фактами та поіменно вагомий внесок моїх побратимів, наших земляків у перемогу Гідності і Свободи», — повідомив борець за незалежність України в XX столітті, учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності, автор книги «Чернігівський Євромайдан. Хроніка, факти, спогади» Сергій Соломаха.

«Навесні 2014-го в області насамперед саме чернігівці — активісти Євромайдану у перших лавах добровольців пішли захищати Україну від російської агресії. Єдність, консолідація всього Українського народу в боротьбі за незалежність, демократію, свободу та гідність нам принесла перемогу в Революції Гідності, є головним фактором майбутньої перемоги над російським агресором», — підкреслив учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності, голова Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Андрій Глухенький.
Захід традиційно завершився виконанням Державного Гімну України.

Організатори: Чернігівська обласна організація Народного Руху України, за сприяння Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті та Чернігівської обласної військової адміністрації.

Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України
Фото Віктора Кошмала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *