У Чернігові працювали місії UNESCO та International Council on Monuments and Sites (ICOMOS)
З 18 по 22 березня 2024 року за координації Міністерство культури та інформаційної політики України в Чернігові тривала робота місії UNESCO та International Council on Monuments and Sites (ICOMOS) для надання рекомендацій щодо розробки плану відновлення історичного центру Чернігова та методології для планів готовності до надзвичайних ситуацій.
Ця місія є продовженням першої місії ІККРОМ (жовтень 2023 року) зі збору даних про пошкоджені об’єкти, в першу чергу пам’яток Національний заповідник “Чернігів стародавній”, та трьох онлайн-семінарів ЮНЕСКО/ІКОМОС (15 грудня 2023 року, 25 січня 2024 року, 29 лютого 2024 року) за участі органів регіонального та місцевого самоврядування.
У тісній співпраці з ІКОМОС, консультативним органом Комітету всесвітньої спадщини та партнером-виконавцем проекту, ЮНЕСКО прагне підтримати розробку плану реабілітації історичного центру Чернігова, включаючи об’єкт, внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини України у 1989 р.
Про важливість пришвидшення номінування унікального культурного ландшафту Чернігова до Списку всесвітньої спадщини йдеться з весни 2022 року.
Далі має відбутися підготовка до номінації у тісній взаємодіії з Національним заповідником та відповідними підрозділами органів місцевого самоврядування.
Ольга Рутковська, начальниця відділу координації діяльності заповідників Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України.
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» представляли заступниця генерального директора з наукової та культурно-просвітницької діяльності Інна Непотенко і вчений секретар Сергій Черняков.