Телеканал «1+1» створює фільм про чернігівських князів

Вже кілька днів журналісти з телеканалу «1+1» працюють у Чернігові. Відбулося кілька консультацій із керівництвом та науковими співробітниками Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» щодо створення фільму про чернігівських князів.

13 квітня у Борисоглібському соборі, на Валу, розпочалися зйомки другої частини нового проекту «Україна. Повернення своєї історії». Його автор – Акім Галімов, режисер – Дар’я Саричева.

До речі, першу частину фільму-дослідження вже побачили телеглядачі минулого року. Він став найкращим телевізійним документальним фільмом і здобув премію «Телетріумф». Фільм викликав надзвичайно широкий резонанс як у наукових колах, так і серед глядачів. Адже, він поєднав елементи розслідування та повноцінні наукові дослідження. У першій частині фільму творча команда телеканалу спробувала відтворити справжній портрет гетьмана України Івана Мазепи.

Розповідає керівник проекту Акім Галімов: «Цього разу ми більше спрямовані на історію Київської Русі, на історію наших князів, на історію того, що тут відбувалося в середньовіччі. Власне, із цією метою завітали до Чернігова, до вашого прекрасного міста, яке нас дуже вразило. І особливо цей заповідник «Чернігів стародавній», де насправді зберігається дуже багато унікальних експонатів».

 

Головним предметом дослідження телевізійників став череп ймовірно чернігівського князя Гліба Святославовича, онука Ярослава Мудрого. Він був знайдений на території чернігівського архітектурно-історичного заповідника і зберігався у його фондовій колекції. Хоча, у радянський час його хотіли вивезти у Москву, збереглася навіть дощечка із ящичка з надписом «Москва…». Але унікальний експонат залишився в Україні.

«Нам цей череп потрібен для того, щоб ми зробили з ним певні дослідження. Ми хочемо зробити генетичну експертизу, і ми хочемо спробувати відтворити зовнішність цього князя і подивитись, як він виглядав. Власне, із цією метою ми і приїхали сюди, щоб дізнатися більше про нього, щоб забрати цей експонат з собою і повернути після всіх експертиз», – наголошує Акім Галімов.

До речі, томографічну експертизу черепа князя вже проведено у Чернігові. Телевізійники вдячні керівництву та науковцям Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» за допомогу. Зокрема, допомагають створювати фільм кандидат історичних наук, завідувач музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Олег Васюта, старший науковий співробітник Олена Ванжула.

Разом з тим, за словами Акіма Галімова, консультують творчу групу телеканалу науковці з різних міст України, знімальна група буде також співпрацювати з лабораторіями Польщі та Данії.

Телеглядачі зможуть побачити фільм-дослідження про чернігівських князів влітку 2017 року.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

1

2

3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *