Співпраця регіонів — це запорука розвитку

Цю тезу озвучував майже кожен учасник установчого круглого столу міжнародного проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва”, який відбувся в Чернігові 12 квітня.

Проект реалізується за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕаPTC Білорусь — Україна. Його мета зберегти культурно-історичне надбання сусідніх народів та сприяти налагодженню співробітництва між музеями Чернігівщини та Гомельщини, тому неофіційна назва проекту «Дніпровський пором». Адже саме Дніпро поєднує обидва регіони. Учасниками були представники музеїв та національних заповідників Чернігівської і Гомельської областей, науковці, представники громадських організацій та органів влади.

Наталія Андріївна Романова — заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації зазначила, що подібний проект є третім в регіоні і область зацікавлена в їх реалізації. Проект — це шанс для музеїв області розкрити свій потенціал та вийти на новий рівень. А збереження культурної спадщини та співробітництво є вкрай важливими. Тим більше це важливо для Любеча, який історично є колискою нашої спільної з Гомельщиною культурної спадщини та історії. Створення в історико-археологічному музейному комплексі “Древній Любеч” в рамках проекту фондів відкритого зберігання відкриє йому нові можливості та перспективи до залучення туристів.

Радник голови обласної ради — Дмитро Миколайович Никоненко впевнений, що відвідуючи музеї, люди можуть відчути себе причетними до історії, а через музейну співпрацю можна долучатись до вивчення історії.

Як згадувала Наталія Олексіївна Святкіна — координатор програм громадської організації “Білоруський зелений хрест”, ідея проекту виникла досить спонтанно, коли представники Брагинського відділу культури відвідали Чернігів і були вражені побаченим. Прийшло розуміння, що незважаючи на територіальну близькість, вони зовсім нічого не знають про культурну спадщину сусіднього регіону і є нагальна потреба налагоджувати культурні зв’язки.

Безпосередній керівник проекту Анна Альбертівна Вигонна додала, що проект покликаний відновити обмін досвідом між музеями, щоб люди почали знову їздити один до одного в гості.

Надалі будуть проводитись наукові конференції, музейний форум, заплановано видання путівника та створення інтернет-порталу музейного кластеру. Навіть установчий круглий стіл проходив у форматі робочої зустрічі. Присутні ділилися досвідом транскордонного співробітництва, звертали увагу на ті проблемні моменти з якими стикались під час проведення спільних виставок або ж екскурсійних турів; розповідали, що саме може бути цікавим для туристів з сусіднього регіону, які родзинки є в музеях, які є діючі регіональні туристичні маршрути. Обговорювали напрямки співпраці між музеями, які є перспективні або, навіть, необхідними.

Також були запропоновані на обговорення варіанти декількох транскордонних маршрутів, представлені концепції інтернет порталу проекту та мобільного додатку для відвідувачів музеїв. Було обрано громадську транскордонну координаційну музейну групу.

13 квітня представники музеїв Гомельщини відвідали з робочим ознайомлювальним візитом місто Ніжин.

Проект реалізується на партнерських засадах на чолі з Гомельською філією громадської організації “Білоруський зелений хрест” у співпраці з Національним університетом “Чернігівський колегіум” ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом “Древній Любеч”. Період реалізації проекту: 2018 рік.

За додатковою інформацією звертайтесь до PR-менеджера проекту Олега Герасименка: тел.  +380 67 764-93-15, e-mail: art2002@ukr.net.

Публікація була підготовлена за підтримки Європейського союзу. Повну відповідальність за зміст публікації несе громадська організація “Білоруський зелений хрест”. Вона ні в якому разі не повинна розглядатися як відображення офіційної позиції Європейського союзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *