“Саме з культурних осередків починається відродження в цілому інфраструктури краю” – Міністр культури України Євген Нищук в рамках робочого візиту на Чернігівщину

В рамках робочої поїздки на Чернігівщину Міністр культури України Євген Нищук ознайомився зі станом розвитку культурної сфери регіону, повідомляє прес-служба Мінкультури.


Під час поїздки Міністр відвідав цілий ряд закладів та об‘єктів культурної спадщини. Зокрема, музей «Чернігівщина – подорож крізь віки».

Комплекс, створений у 2018 році за приватної ініціативи, розташувався у селі Калитянське Козелецького району, просто поблизу однієї зі стратегічних авто-магістралей Чернігів-Київ. За словами директорки музею – приватної підприємниці Надії Міклухо-Маклай, попри юний «музейний вік», заклад користується неабиякою цікавістю як у туристів з України, так і з-за кордону – Молдови, Білорусі, а також вже потрапив в усі туристичні довідники області і активно презентує історичну спадщину краю на світових туристичних форумах.
Також Євген Нищук відвідав районний будинок культури у смт. Козелець, при якому нині працює 17 клубних формувань, серед яких: Народний аматорський хоровий колектив «Льоноцвіт», дитячий зразковий хореографічний колектив «Антошка», жіночий вокальний ансамбль «Молодички», квартет «Горлиця», дуети та солісти-вокалісти, гуртки художнього читання, інструментального та художнього жанрів, естрадного співу, театральна студія, а також духовий оркестр.
Потужну колекцію одягу, тканих виробів та рушників представив також місцевий Музей історії ткацтва Чернігівщини, заснований ще у 1988 році як відділ Остерсткого краєзнавчого музею – філіалу Обласного історичного музею ім. В.Тарновського. За словами представників музею, саме культура – є основою розвитку усього туристичного потенціалу краю і, на підтвердження своїх слів кажуть – щороку кількість відвідувачів музею збільшується, велика кількість людей долучається до майстер-класів та прагне вивчити мистецтво ткацтва.
Також Євген Нищук відвідав пам‘ятку історії та архітектури – Свято-Миколаївську Церкву (ПЦУ), споруджену у 1781-1784 рр, що нині знаходиться у стані реставрації.

Окрім того, Міністр ознайомився із закладами культури Кіптівської ОТГ та відвідав сучасний місцевий ЦНАП.

За словами Кіптівського сільського голови Володимира Кучми – їх громада приділяє велику увагу сфері культури, а також першою прийняла програму розвитку місцевих сільських громад.

«Ми всі працюємо на результат. Поштовхом стало, коли я поїхав перший раз у країни Балтії подивитися, як вони працюють у маленьких містечках. І повернувшись, ми почали працювати. Але не копіювати, а робити своє.
У нас досить невелика громада, але жодного закладу культури, які були до того на нашій території, ми не закрили. Ми створили свою публічну бібліотеку, зберегли всі ставки. Але крім того шукаємо нові форми замість застарілих, щоб зацікавити людей – створюємо молодіжний простір, об’єднуємо людей старшого віку, проводимо різноманітні заходи»
– зазначив Володимир Кучма.

У місті Чернігів Міністр поспілкувався з колективом обласного художнього музею ім. Григорія Галагана. Відвідав оновлені експозиції, виставку сучасного мистецтва, а також художню виставку Олега Дробоцького «Аеропорт», присвячену героїчним сторінкам оборони українськими військовими Донецького аеропорту.
Євген Нищук відвідав також об‘єкти Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», та Чернігівський обласний філармонійний центр. Особливої уваги також заслуговує обласний центр народної творчості.
За словами його директорки Юлії Солонець – саме виховання дітей та молоді у шані та повазі до українських культурних традицій є основоположним, тому головною метою діяльності Центру називає вивчення та координацію процесів культурного розвитку регіону, досвіду збереження і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва, традицій, звичаїв та обрядів, впровадження нових технологій і методик освітньо-культурної роботи, організації дозвілля, співробітництва з іншими суб‘єктами культурної діяльності незалежно від відомчого підпорядкування та форми власності. Юлія Солонець продемонструвала цілий ряд майстерень за напрямками, що функціонують у Центрі та яскраві творчі результати дитячого мистецтва.

В свою чергу Міністр культури Євген Нищук зазначив: «Сьогодні у час відвідин славної Чернігівщини, приємним відкриттям стала одержимість працею на ниві мистецтва та патріотизм працівників галузі культури Чернігівщини. Це є робота приватних підприємців, і державних закладів. Це ті ініціативи, та ті гарні напрямки, які варто підтримувати. Це показово, коли людини розуміють, що необхідно інвестувати в культурну складову, яка приваблює туристів. Дуже радий, що в створених територіальних громадах усвідомлюють, що навколо культурного життя можна об’єднати громаду, можна робити ту атмосферу, яка зупинить відтік, особливо молодих людей, за межі свого краю.
Приємно вражений розвитком історичного самобутнього Козельця, де в Будинку культури зосереджується велика кількість гуртків різних напрямків народної творчості. Також приємно, що поруч відроджується і відбудовується храм новоствореної Православної церкви України.
Справжнім відкриттям був чудовий європейський куточок в Кіптях, де поруч з Центром надання адміністративних послуг є чудовий Будинок культури, в якому є і простір для відродження народних промислів, і бібліотека, і гуртки. Я не втомлююсь звертатися до голів держадміністрацій, ОТГ, що саме з культурних осередків починається відродження в цілому інфраструктури, соціальних об’єктів».

Фоторепортаж на території Валу м. Чернігова Сергія Чернякова, “Чернігів стародавній”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *