Прокуратура контролює питання будівництва біля Єлецького монастиря

Як повідомлялося раніше, прокуратурою області контролюється хід досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого прокуратурою міста Чернігова, за фактом порушень при передачі та забудові земельної ділянки навпроти Єлецького монастиря по вулиці Князя Чорного, 4а у м. Чернігові.


Встановлено, що рішенням Чернігівської міськради від 04.06.2015 затверджено проект землеустрою щодо відведення КП «Чернігівбудінвест» земельної ділянки площею 0,22 га по вулиці Князя Чорного, 4а в м. Чернігові для будівництва багатоповерхового житлового будинку з об’єктами соціального призначення. Проте, згідно інформації Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, передана під забудову земельна ділянка знаходиться в охоронній археологічній зоні № 2, затвердженій рішенням міської ради від 28.12.2011 року та містить частину пам’ятки археології місцевого значення ІХ-ХVІІІ ст.

У подальшому КП «Чернігівбудінвест» як замовник уклало договір про спільну діяльність з однією з приватних будівельних компаній, яка стала безпосереднім виконавцем робіт з будівництва.

За дорученням органів прокуратури області, Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області у жовтні 2015 року проведено перевірку законності здійснення будівельних робіт на вказаній ділянці площею 0,22 га, за результатами якої встановлено неповноту відомостей, внесених в декларацію про початок виконання будівельних робіт та внесено приписи щодо зупинення будівництва та приведення відомостей у декларації до вимог законодавства. Крім цього, за скоєння правопорушення у сфері містобудівної діяльності, на КП «Чернігвбудінвест» накладено штраф у сумі 124 020 грн.

Замовник будівництва оскаржував результати перевірки та накладений штраф до суду, однак судами першої та апеляційної інстанції, за участі представника прокуратури області, у задоволенні позову КП «Чернігівбудінвест» відмовлено. На сьогодні штраф у сумі 124 020 грн. повністю сплачено.

Згідно інформації Управління ДАБІ в Чернігівській області, будівельні роботи на вказаному об’єкті не проводяться, декларація про початок виконання будівельних робіт не подавалася.

З метою усунення порушення вимог законодавства, КП «Чернігівбудінвест» на розгляд Консультативної ради при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації винесено питання погодження історико-містобудівного обґрунтування по вказаному об’єкту будівництва, розробленого Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України, яке на засіданні від 23.06.2016 відхилено з наданням зауважень.

Таким чином, на сьогодні робочий проект будівництва об’єктів нерухомості по вулиці Князя Чорного, 4а в місті Чернігові не погоджено, що унеможливлює проведення будівельних робіт.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *