Про експозиційну діяльність у «Чернігові стародавньому»
Наприкінці минулого року, 29 грудня, на засіданні науково-методичної ради Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» підведено підсумки наукової діяльності в 2020 році. Також йшлося про експозиційну діяльність у січні-лютому 2021 року.
У національному заповіднику виставковій роботі приділяється значна увага. Створено постійно діючі експозиції, зокрема, в Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах. Вони постійно оновлюються в основному за рахунок реставрованих та подарованих чи придбаних картин, ікон.
Разом з тим, майже щомісяця в архітектурно-історичному заповіднику відкриваються виставки, зокрема, відомих українських художників та музейних предметів із його фондових колекцій.
Таким чином, привертається увага поціновувачів мистецтва та старовини до музейних експозицій Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
На жаль, внаслідок карантинних обмежень у 2020 році довелося кілька виставок проводити у режимі онлайн. Завдячуючи журналісту Олегу Головатенку у YouTube було створено відео відкриття виставки ляльок талановитої майстрині з Корюківки Марини Шикалової. Це сприяло популяризації виставки.
У 2021 році планується ширше застосовувати у діяльності новітні технології. Зокрема, намічено відкриття виставок у режимі онлайн, а також створення відеолекцій.
На 12 січня заплановано відкриття виставки графічних робіт художника Василя Лопати із збірки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». У лютому — археологічних досліджень.
Сподіваємось, що поціновувачі мистецтва звернуть увагу на новинки в експозиційній діяльності у «Чернігові стародавньому» і прийдуть до нас, щоб ознайомитися з цікавими та пізнавальними виставками.
Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».