Посвята в студенти Київського національного економічного університету у Чернігові
Вже не вперше викладачі і студенти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана залюбки відвідують стародавній Чернігів. За словами киян, вони отримують велике задоволення від знайомства зі славетним містом та вдячні науковим співробітникам Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», які з великою душею розповідають про історію нашої культурної спадщини.
Цього року, 23 жовтня, майбутні економісти та фінансисти університету приймали посвяту у студенти в Чернігові. Ця знакова подія відбулася на Валу, біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
Викладачі розповіли їм про історичне значення та велич міста. Відзначили кращих, а напам’ять – сфотографували учнів біля пам’ятника визначному українському письменнику, поету і художнику.
Науковці Національного заповідника «Чернігів стародавній» ознайомили студентів із пам’ятками архітектури Валу та Болдиної гори.
Довідка
У Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана навчається більше 15 тисяч студентів.
Минулого року університет відзначав 110-ти річчя з дня свого заснування, а цього року вшановував 150-ту річницю від дня народження свого засновника – визначного вченого-історика Митрофана Вікторовича Довнар-Запольського (1867 – 1934 рр.). Саме завдяки його ініціативі у 1906 р. у Києві було засновано Київські вищі комерційні курси – приватний вищий навчальний заклад з підготовки кадрів для господарського комплексу півдня Російської імперії, що став другим в імперії і першим на українських теренах вузом економічного профілю.
Попри революції і війни навчальний заклад діяв і розвивався.
Досягнення вузу в розбудові економіки України були визнані на державному рівні. Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 року Київський інститут народного господарства було перейменовано на Київський державний економічний університет. 27 лютого 1997 р. Указом Президента України Київський державний економічний університет отримав статус національного, що стало справедливим визнанням його наполегливої роботи спрямованої на підготовку висококваліфікованих кадрів для різних сфер економічного життя нашої держави та розвитку вітчизняної економічної науки.
У 2005 р. Київському національному економічному університету було присвоєне ім’я визначного українського економіста, творця національної грошової одиниці України, будівника її банківської системи В.П. Гетьмана (який здобував економічну освіту в стінах вузу).
На сучасному етапі структура Київського національного економічного університету представлена дев’ятьма факультетами: економіки та управління, міжнародної економіки і менеджменту, юридичним, управління персоналом та соціології, маркетингу, обліково-економічним, економіки аграрно-промислового комплексу, фінансово-економічним, інформаційних систем і технологій. У структурі Університету також діють Центр післядипломної освіти, центр магістерської підготовки, відділення довузівської підготовки, навчальний центр, навчально-методичний відділ, аспірантура, докторантура, профільні ліцеї та коледжі, бібліотечний і обчислювальний центри, музей, видавництво тощо.