Першочергова увага — збереженню пам’яток національного значення
До цілісного майнового комплексу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» входять 26 пам’яток архітектури національного значення. Враховуючи їх унікальність, першочергову увагу зосереджено на питанні збереженні та реставрації цих будівель.
Цього року ремонтні роботи на пам’ятках проводяться практично на всіх архітектурних комплексах. Для цього залучаються як державні, так і кошти релігійних громад.
Зокрема, здійснювалися ремонтні роботи на Колегіумі, Борисоглібському соборі, дзвіниці Іллінської церкви — за рахунок спецкоштів заповідника, отриманих внаслідок надходжень від екскурсійної діяльності та вхідних квитків.
За погодженням із заповідником «Чернігів стародавній» та під контролем їх фахівців за кошти релігійних громад проведено поточний ремонт відмостки на території Катерининської церкви та Спасо-Преображенського собору.
Разом з тим, на найдавнішому храмі міста проводиться комплекс робіт із заміни віконних блоків.
Старі вікна в пам’ятці знаходилися в незадовільному стані: вражені грибком, деревина за тривалий період експлуатації розсохлася і спостерігалися нещільності між рамою та склом. Це порушувало температурний і вологісний режим у Спасо-Преображенського соборі, особливо у зимовий період, негативно впливало на його технічний стан та іконостасу. Тож, керівництво заповідника рекомендувало користувачу пам’ятки архітектури (релігійній громаді УПЦ) здійснити демонтаж старих вікон і монтаж нових дерев’яних віконних блоків, які відповідають формі попередніх, не порушують зовнішній вигляд фасаду собору.
Проводилися також ремонтні роботи на пам’ятках архітектури національного значення: Троїцькому соборі (замовник: релігійна громада УПЦ), П’ятницькій церкві (замовник: релігійна громада УПЦ КП).
На фото Сергія Чернякова і Володимира Хомича ремонт пам’яток архітектури.