Опалений війною номер “Сіверянського літопису”…

Коли ми з чоловіком подивилися одне одному в очі й сказали: “Уже час, робимо номер”, Чернігів був ще під обстрілами, а ми, ледве вирвавшися з-під них, жили в друзів у центральній Україні, не мали нормального інтернету (та що там інтернету, два місяці спали на підлозі!), не було фінансування журналу, надії на нього теж не було, й – головне – у вухах ще звучали відгуки вибухів, а в очах ще стояв жах. Але треба було витягати себе за волосся з цього болота.


Я майже сама собі не вірила, коли телефонувала комусь із авторів чи писала співробітникам і казала, що робимо номер, але всі так живо реагували та раділи! І редактори погоджувалися працювати безкоштовно, волонтерськи. Бо це рішення було про життя, а до цього життя потихеньку виходило з нас із кожним вибухом та повідомленням про чиюсь трагедію.

Але робота йшла так повільно… За цей час ми повернулися додому, налагодили інтернет і більш-менш нормальне життя – і ось, нарешті, наш перший в цьому році номер! Уже на сайті!!! Другий теж напоготові, тепер уже якось швидше працюємо.

У першому номері зібралося багато, як ніколи, наших добрих друзів, ми радіємо цьому цікавому збігу та вітаємо дорогих істориків та філологів із новою науковою публікацією!

Тут є статті за матеріалами грудневої конференції “Феномен каяття та спокути” – нашого останнього великого спілкування до-того-як… Дорогі Владико Ігорю (Ісіченко), Тетяно Леонідівно (Вілкул), дякуємо й за виступи на коференції, і за швидко надіслані статті! Надрукована рецензія Дарії Сироїд на монографію Дарії Морозової, яка в минулому році захистила за нею докторську. Дарії, вітаю! У цьому номері надрукована стаття Володимира (Ентоні) Мосса, англійського дослідника, присвячена культу Сталіна в Московській патріархії (дуже раджу!). Тут є рецензія Дмитра Гордієнка на першу в житті монографію Володимира Чистякова, мого колишнього студента, тепер уже аспіранта й нашого випускового редактора (Володю, вітаю! Дмитре, дякуємо!). У першому номері міститься рецензія Сергія Павленка на чотири книги о. Юрія Мицика, остання із яких вийшла буквально тиждень тому в нашому ж видавництві (Дякуємо за таку довіру!). Тут є розвідка Олі Чаплі про найулюбленіший мій текст – Слово про Закон та Благодать митрополита Іларіона. Олю, Ви надзвичайно гарно пишете! І багато-багато всього, а то я зараз увесь зміст перекажу – усе дуже дорого та близько, шановні автори!

Словом, приємного читання, дорогі колеги! Ми витягнули себе за волосся з болота разом із вами, і в цьому вже наша перемога!

Світлана ШУМИЛО

“Війна позбавила журнал “Сіверянський літопис” фінансування… Але завдяки ентузіазму передусім родини Віталія та Світлани Шуміл часопис №1 вже можна читати на сайті”, пише шеф-редактор Всеукраїнського наукового журналу “Сіверянський літопис” Сергій Павленко.

Читайте за посиланням … http://www.siver-litopis.cn.ua/arh/2022/Siver_litopis_01_2022.pdf?fbclid=IwAR23CQONnw0686iMCFuoPJjtD3EsXtnlHeJ_DUIJRh7ljiDv8-EYXHaM3VI

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *