Нові вулиці Чернігова: Антонія Печерського, Пилипа Орлика, Троїцька, Володимира Ємця…

Вчора, 1 червня, на засіданні 32-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання прийнято рішення про перейменування низки вулиць та провулків. Цю постанову депутати ухвалили з метою проведення політики очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують та пропагують або символізують російську федерацію.

Зокрема, перейменовано вулицю Ушакова — на Антонія Печерського. Відрадно, що це була пропозиція мешканців цієї вулиці. Її підтримала і робоча група з перейменування вулиць Чернігова (створена у квітні 2022 року на базі управління культури та туризму Чернігівської міської ради).

Цього року виповнюється 1040 років від народження Антонія Печерського (983—1073) родом з Чернігівщини, з містечка Любеч. Він засновник всесвітньовідомих Антонієвих печер, які розташовані неподалік від перейменованої вулиці. Тож, будемо сподіватися, що нова назва цієї вулички сприятиме популяризації підземних споруд.

Також перейменовано вулицю Віхніна — на Троїцький, яка розташована неподалік від Троїцького монастиря. Провулок Ушакова отримав нову назву — вулиця Дем’яна Ігнатовича, діяльність та життєвий шлях полковника Чернігівського (1665—1668 рр.) тісно пов’язані з нашим краєм. Вулиця Шевцової перейменована — на Івана Золотаренка, одного з найближчих соратників Богдана Хмельницького, полковника ніжинського (1652—1655), наказного гетьмана сіверського (1654—1655).

Надаємо повний перелік перейменованих вулиць 1 червня:

– вулиця Віхніна — на провулок Троїцький;

– вулиця Глинки — на вулицю Гулака-Артемовського;

– вулиця Десняка — на вулицю Василя Симоненка;

– вулиця Жуковського — на вулицю Ялівщина;

– вулиця Земнухова — на вулицю Володимира Ємця;

– вулиця Некрасова — на вулицю Євгена Калити;

– провулок Некрасова — на вулицю Івана Ремболовича;

– вулиця Станiславського — на вулицю Карпенка-Карого;

– вулиця Ушакова — на вулицю Антонія Печерського;

– провулок Ушакова — на вулицю Дем’яна Ігнатовича;

– вулиця Черняховського — на вулицю Пилипа Орлика;

– вулиця Шевцової — на вулицю Івана Золотаренка;

– вулиця Григорія Щербини — на вулицю Ярославни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *