На засіданні Консультативної ради при Департаменті культури Чернігівської ОВА ухвалили переліки понад 2 тисяч пам’яток

1 грудня 2022 року на онлайн-засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації прийнято рішення затвердити перелік із понад 2 тисяч пам’яток історії та монументального мистецтва Чернігівської області, що пропонуються для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Також Консультативна рада рекомендувала «Уточнення та доповнення до переліку з майже 20-ти пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення Чернігівської області, які не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Були названі дві основні причини для зняття з обліку: їхня фізична відсутність або очищення публічного простору від символів імперськості та комуністичного тоталітарного режиму.
Цьому передувала спільна підготовча робота фахівців Департаменту спільно з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній», Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Чернігівським обласним історичним музеєм імені В.В. Тарновського, іншими установами та закладами, громадськими організаціями, які займаються охороною пам’яток, пам’яткознавством, чернігівським представництвом Українського інституту національної пам’яті.

Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *