На Валу завершила дослідження Чернігівська археологічна експедиція

Днями на території Валу, неподалік від Борисоглібського собору, завершила роботу Чернігівська археологічна експедиція – 2019. Вона проходила під керівництвом Олени Черненко, кандидата історичних наук, доцента кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Шевченка. У розкопках брали участь студенти університету, надали допомогу в дослідженнях і співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».


У цьому році науковці продовжили роботи започатковані у 2017 році, спрямовані на дослідження колишнього подвір’я Борисоглібського монастиря. У період Давньої Русі тут знаходився княжий двір.
Серед найцікавіших знахідок: горщик ХІІІ століття (непошкоджений), виявлений під кліттю давньоруської споруди; різнокольорова візантійська намистина; уламки візантійських посудин; велика кількість архітектурних матеріалів (плінфи, цегли, каменю).
Разом з тим, виявлено залишки невідомої конструкції складеної з цегли-плінфи на глиняному розчині. Вона, на думку Олени Черненко, датується кін. ХІІ – поч. ХІІІ ст. Але відкрита лише частина споруди, вона досить велика за розмірами. Щоб встановити її призначення науковцям доведеться продовжити розкопки наступного року.

До речі, згадані предмети, виявлені цього року на Валу, будуть представлені на виставках у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» та Чернігівському обласному історичному музеї ім. В. Тарновського і поціновувачі старовини зможуть з ними ознайомитися.

Розкопки проходять у рамках виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013–2020 рр.», затвердженої рішенням Чернігівської обласної ради від 29 березня 2013 року.

Фотографував археологічні дослідження: Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *