На науковій конференції у Крутах досліджували проблеми державотворення

У ІІІ Всеукраїнській науковій конференції «Крути: проблеми державотворення від доби Української революції (1917-1921 рр.) до сьогодення» взяли участь дослідники з Києва, Чернігівщини, Львівщини, Хмельниччини та Івано-Франківщини. Вона проходила у приміщенні Крутівської сільської ради, тож сюди завітали і представники місцевих органів влади та місцеві школярі.


Розпочався науковий форум з виконання Гімну України, його співав народний артист України, лауреат Шевченківської премії Василь Нечепа. Патріотичного піднесення додала і пісня «Ой у лузі червона калина».
З вітальним словом виступали Олександр Самойленко, доктор історичних наук, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та Олег Бузун, голова Ніжинської районної ради. Головним модератором конференції була Валентина Піскун, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу джерелознавства новітньої історії України інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України.

Науковці розповідали про військових діячів часів УНР та говорили про регіональний вимір новітнього українського державотворення. За підсумками наукової конференції планується видати збірник статей.

До речі, до сторіччя легендарного бою під Крутами у січні 2018 року також проходила наукова конференція. Як і обіцяли її організатори надруковано збірник наукових доповідей «Українська військова звитяга. Крути – 100 років потому: міфи й історичні уроки». До його видання долучилися: Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Ніжинська районна рада, Благодійний фонд «Ніжен».

Учасники конференції відвідали Крутівську загальноосвітню школу, могилу українського поета та літературознавця Ігоря Качуровського, взяли участь в урочистостях на Меморіалі пам’яті Героїв Крут.

Наукова конференція, присвячена проблематиці бою під Крутами, стає вже традиційною. До її проведення долучаються дослідники з різних регіонів України і вони обговорюють питання державотворчих подій минулого та сьогодення.

Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Фото із сайту «Ніжен», Ніжинської міськрайонної благодійної організації.

У Всеукраїнській науковій конференції «Крути: проблеми державотворення від доби Української революції (1917-1921 рр.) до сьогодення» взяв участь і науковець з Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» – Андрій Глухенький. Він виступив з доповіддю: «Дмитро Лебідь – просвітянин та священник, як учасник церковно-визвольного руху на Чернігівщині в 1920-х роках».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *