Міжнародна наукова конференція «Історико-культурна спадщина: Русь-Україна-Європа»
24 жовтня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбулася Міжнародна наукова конференція «Історико-культурна спадщина: Русь-Україна-Європа», присвячена актуальній і нагальній у сьогоднішньому вимірі тематиці – показати тяглість історії України, її масштабність та тисячолітній і багатогранний зв’язок з Європою та світовою спільнотою.
У пленарному засіданні взяли участь: доктор історичних наук Oлег Однороженко, кандидатка історичних наук Олена Черненко, доктор філософії Шандор Фьольдварі та кандидатка історичних наук Ольга Гейда.
Загалом Міжнародна конференція зібрала у Колегіумі сорок учасників, серед яких науковці з Польщі, Угорщини та Канади.
З-поміж українських учасників – дослідники з :
– Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України,
– Інституту археології НАН України, Національної бібліотеки України ім. Вернадського,
– Національного музею історії України,
– Музею історії Десятинної церкви,
– Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви»,
– Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця»,
– Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
– Подільського державного університету,
Серед чернігівських учасників – науковці Заповідника, Пенітенціарної академії України, Навчально-наукового інституту історії та соціогуматінарних дисциплін імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Чернігівського інституту інформації, бізнесу та права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Ю. Бугая.
Виступи були присвячені різним тематикам: від європейських зв’язків та археологічних знахідок до атрибуцій музейних предметів європейського зразка. Низка питань стосувалася і локальної історії та чернігівських пам’яток.
Крім того, відбулася презентація книги Василя Різниченка «Нариси з історії Чернігово-Сіверщини» (підготовлена Національним заповідником «Гетьманська столиця»), до якої увійшли 66 виявлених наукових та науково-популярних студій історика та бібліографа.
За результатами конференції планується видання наукового збірника «Чернігівські старожитності».
Дякуємо учасникам за активну участь.