Майстер-клас з «королівської» вишивки

10 березня в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» проведено майстер-клас «Вишивка стрічками». Його презентувала Богдана Короваєва, психолог Благодійного фонду «Центр соціального розвитку «Міст». Захід організований в рамках реалізації проєкту психологічної підтримки населення.

Техніка вишивки стрічками відносно молода, їй менше 300 років. Її батьківщиною вважається Франція. Перші стрічки виготовляли, розрізаючи тканину по діагоналі на вузенькі смужечки.

Дослідники вважають, що вишивка стрічками має королівське походження. Адже вона була популярною при дворі французького монарха Людовіка XV. На той час, в епоху рококо, в моду увійшли вільні сукні, багато оздоблені стрічками. Трояндочками прикрашалися, зокрема, корсети, туфлі, аксесуари. 

До початку ХVІІІ століття «королівська» вишивка була привілеєм виключно дворянства. Її використовували для прикрашання нарядів і взуття, а потім в інтер’єрі приміщень. Згодом вишивка стрічкою поширилася в усі куточки Британської імперії, а потім потрапила в Америку, де швидко завоювала популярність.

Сьогодні вишивка стрічкою це справжнє задоволення, доступне всім бажаючим. У цій техніці створюються картини, вишивкою прикрашають одяг і предмети побуту. Стрічковими візерунками розписують головні убори, сумки, косметички, пояси і навіть взуття. «Королівською» вишивкою прикрашають шкатулки, органайзери, мішечки, тощо.

Тканина для вишивки повинна бути досить міцною, голка через неї повинна проходити досить легко. У роботі крім голки також використовуються нитки, ножиці, фарби.

У Національному заповіднику «Чернігів стародавній» стрічками на тканині створювали своєрідні малюнки з квітів.

Минулого тижня за ініціативи Благодійного фонду «Центр соціального розвитку «Міст» проводився майстер-клас «Сухе валяння». Його учасники за допомогою спеціальної голки для валяння та фарбованої вовни на фетровій основі створювали картину із зображенням сонячного пейзажу.

Такі заходи особливо важливі на сучасному етапі для надання психологічної і соціальної допомоги населенню, що постраждало від російської агресії.

Фотографував Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *