Київський художник Остап Ковальчук представив Чернігову свій живопис. Відео
Класичні сюжети й прийоми західноєвропейського живопису, старовинні українські художні традиції і використання сучасних фарб. Все це поєднане в роботах художника Остапа Ковальчука, який вперше в Чернігові представляє свою персональну виставку.
Це одночасно начебто й портрети, і разом з тим – умовно-символічні зображення. Чи є у них реальні прототипи в житті? Це зберігає в таємниці автор – Остап Ковальчук. Його персональна виставка з 27 робіт представлена в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», в одному з залів Колегіуму на Валу.
Найперше звертає на себе увагу своєрідна техніка: картини написані не на полотні, а на дереві, і при цьому його поверхня – не заґрунтована. З одного боку це здається авангардним прийомом, а з іншого – відповідає традиції українського старовинного живопису й іконопису. Під більшістю картин – пояснення: «авторська техніка» або «комбінована техніка».
Тут є кілька портретів історичних діячів, зокрема, гетьман Остап Гоголь (за переказами – один з предків Миколи Гоголя).
Остап Ковальчук – киянин (працює проректором Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури), але багато що його пов’язує з Чернігівщиною: наприклад, вчився він у тій же академії в майстерні Олександра Лопухова родом з Городні.
Презентували виставку колеги Остапа Ковальчука: Президент Національної академії мистецтв України, відомий графік Андрій Чебикін, народний художник України Володимир Ємець, чернігівські майстри живопису й педагоги.
Відео телекомпанія “Сівер-центр”, фото Володимира Коваля.