Краща фотографія Чернігівської області 2018 року у конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Конкурс «Вікі любить пам’ятки» підвів проміжні підсумки, визначивши переможців у кожній з областей. Тепер вони позмагаються за перемогу на всеукраїнському рівні.

Кращою фотографією архітектурної пам’ятки стала робота Романа Наумова — П’ятницька церква в Чернігові, що відображається в новому фонтані.
Світлина пам’ятки отримала найвищі оцінки журі і отримала відзнаку «Найкраще фото Чернігівської області» 2018 року, повідомляє Вікі любить пам’ятки

П’ятницька церква. Чернігів © Роман Наумов, вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons.

Довідка

П’ятницька церква в Чернігові — унікальний витвір майстрів останнього періоду давньоруської архітектури. Її було споруджено в кінці ХІІ — на початку ХІІІ століть на чернігівському посаді біля торгу і названо на честь святої Параскеви-П’ятниці — покровительки торгівлі, сільського господарства, сім’ї.

Сучасний вигляд храму — реконструкція його в первісних формах. Головна особливість його архітектури — оригінальне вирішення переходу від прямокутної основи до барабану за допомогою триуступних арок-закомар. Ефект руху вгору досягається також і за допомогою вертикального членіння фасадів багатопрофільними пілястрами, тонкими півколонами та широкими лопатками по кутах.

Пам’ятка розташована в сквері поблизу центральної площі міста, відіграючи роль архітектурного акценту в забудові центру Чернігова.

П’ятницька церква входить до цілісного майнового комплексу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Трохи роботі-переможцю поступилися за балами світлини із зображенням Покровської церкви у Жуклі («Гарна презентація нерозтиражованого об’єкту, гарна композиція. Якість, кольори та загальний настрій фото») та незмінних гармат із бастіонів Чернігівської фортеці.

Покровська церква. Жукля, Корюківський район, Чернігівська область © Олександр Мальон
Вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

Гармати з бастіонів Чернігівської фортеці. Чернігів © Сергій Криниця.

Нагадаємо, у 2017 році у номінації «Найкраще фото Чернігівської області» визнана переможцем світлина “Гармати з бастіонів Чернігівської фортеці, Чернігів, територія Валу”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *