Художники чотирьох країн випробовують новий туристичний маршрут по музеях Гомельщини та Чернігівщини

Триває двотижневий міжнародний пленер за участю художників з Білорусі, України, Латвії та Польщі по містах і музеях Гомельської та Чернігівської областей в рамках проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва”. Проект фінансується спільно з Європейським Союзом у рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕaPTC Білорусь-Україна.


Перший тиждень пленеру відбувається на білоруській території – художники вже відвідали Гомель, Вєтку, Річицю та Лоїв. Вони з захопленням взяли участь в цікавих оглядових екскурсіях по відвідуваним містам, експозиціях музеїв, ознайомилися з архітектурою, культурою та місцевими традиціями, оглянули мальовничі краєвиди, зробили ряд чудових замальовок.

З 8 по 14 серпня учасники пленеру продовжать свою роботу в Чернігівській області – оглянуть пам’ятки Чернігова, Любеча, Седнєва, Козельця та Остра, відвідають місцеві музеї, зроблять замальовки музейних експонатів, архітектурних пам’яток та історично-важливих місць регіону, які входять у новий транскордонний міжмузейний туристичний маршрут, що розробляється в рамках проекту.

Зображення, створені під час пленеру, складуть виставковий фонд проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва”. Ці роботи увійдуть до експозиції виставки за підсумками проекту, яка восени 2018 р. буде представлена в 6 музеях Гомельської та Чернігівської областей. Твори художників будуть використані в якості ілюстрацій до довідника-путівника з історії та культури регіону, який буде видано у рамках проекту для музейних співробітників, працівників установ культури та освіти.

Як й інші заходи проекту, міжнародний пленер сприятиме зміцненню культурних і професійних зав’язків між Гомельщиною та Чернігівщиною.

Завдання пленеру – зібрати художній матеріал із зображеннями визначних історико-культурних місць, архітектурних пам’яток, музеїв і музейних предметів Гомельської та Чернігівської області. Учасники проїдуть по містах і музеях, які входять у новий транскордонний міжмузейний туристичний маршрут, що розробляється в рамках проекту.

Довідка
Мета проекту “Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва” – об’єднати ряд музеїв Гомельської та Чернігівської областей туристичним транскордонним маршрутом, налагодити співробітництво між ними. Проект реалізується за підтримки Гомельського облвиконкому в партнерстві, що очолюється гомельським філіалом суспільної організації “Білоруський зелений хрест” у співробітництві з Національним університетом “Чернігівський колегіум” ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом “Древній Любеч”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *