ХIV Батуринські читання у гетьманській столиці

3-4 листопада 2016 року в Національному заповіднику «Гетьманська столиця» відбулись ХIV Батуринські читання, присвячені 340-й річниці об’єднання України під владою гетьмана І. Самойловича.

Організатори читань: Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Центр пам’яткознавства НАН України та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури і Чернігівська обласна організація Національної Спілки краєзнавців України.

Першого дня учасникам читань було проведено екскурсії по об’єктах заповідника.

4 листопада відбулося пленарне засідання ХIV Батуринських читань у палаці К.Г. Розумовського. З привітальним словом виступила генеральний директор Національного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва. Вона подякувала присутнім за те, що не дивлячись на складну і тривожну обстановку в країні, вони знайшли можливість приїхати до Батурина і взяти участь у роботі читань. Також до привітань приєднались учасники читань – Володимир Чайка, начальник науково-дослідницького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля», професор Інституту історії Лодзького університету Рафал Ковальчик.

Сергій Зозуля, старший науковий співробітник Центру пам’яткознавства НАН України, подарував наукові збірники. Дмитро Гордієнко, докторант Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України та учений секретар Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Яніна Діденко приїхали також не з порожніми руками, з подарунками — книгами. Світлана Жукова, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Глухів» побажала плідної праці зібранню і подарувала збірник наукових праць.

Цьогоріч заявки на участь у читаннях надали 52 науковці, які надіслали 47 наукових доповідей та повідомлень. За браком часу, слово було надано 14 присутнім дослідникам, доповіді яких були заявлені у програмі читань. Учасники ХIV міжнародних Батуринських читань репрезентували наукові установи таких міст: Батурина, Києва, Чернігова, Ніжина, Чигирина, Глухова, Чугуєва, Збаража та Лодзь (Польща).

З доповідями, зокрема, виступили співробітники та аспіранти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка — доценти О.О. Коваленко, І.В. Кондратьєв, О.Я. Рахно, науковий співробітник Ю.М. Ситий, молодший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Д.В. Рига.

На завершення пленарного засідання Батуринських читань було традиційним підведенням підсумків, які оголосив Олександр Коваленко, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка. Він висловив щиру подяку її організаторам за надану можливість обмінятися результатами нових досліджень, практичним досвідом, ідеями та інноваціями.

За інформацією Національного заповідника «Гетьманська столиця».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *