Гаряча вода затопила приміщення київського музею Івана Гончара

У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», який знаходиться на вулиці Лаврській, 19, сталася аварія. Внаслідок прориву міської теплотраси в Печерському районі гаряча вода затопила приміщення музею. Зали постійної експозиції повністю зруйновані окропом та парою.

Про цю подію повідомляється на сайті музею 13 лютого.

Експонати евакуйовані та врятовані. На півроку постійна експозиція музею зачинена для відвідувачів. Для повного відновлення діяльності музею потрібно приблизно 40 млн грн. Найближчим часом буде проведена експертна оцінка.

Лишилася непошкодженою єдина виставкова зала, що знаходиться поверхом вище – у ній буде реалізовуватися запланована діяльність музею.

Музей було засновано у 1993 році на базі приватної колекції Івана Гончара – художника, скульптора, етнографа та громадського діяча.

Колекція Національного центру народної культури налічує понад 20 тисяч етнографічних та мистецьких одиниць.

Пріоритетною у колекції Музею є збірка українських народних картин, зокрема славнозвісних «Козаків Мамаїв», а також народних ікон. Крім того, у центрі зберігається особиста бібліотека Iвана Гончара.

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» активно співпрацює з Музеєм Івана Гончара в експозиційному та науково-дослідному напрямках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *