«Диво скла і світла» Анатолія Мантули у Національному заповіднику «Чернігів стародавній»
Таких митців як Анатолій Мантула, в світі можна порахувати на пальцях. Він – майстер гравюри на склі. Його «Диво скла і світла» презентується у Чернігові.
Коли митець зрозумів, що мистецтво традиційної гравюри відходить в небуття, взявся за скло. Зазвичай гравюрою глядач називає естамп – відбиток справжньої гравюри, висіченої на металі чи камені, яку і роздивитися важко – її для цього треба розмальовувати. З матриці можна зробити 100-200 відбитків і все. А гравюра на склі – вона сама по собі витвір мистецтва. Особливо в поєднанні з правильно підібраним світлом – тоді гравюра оживає.
За фахом Анатолій Мантула фізик, тож знається на особливостях такого матеріалу як скло. Каже, чим твердіше воно, тим краще. Зараз є машинні способи гравірування, але вони не передають краси найтонкіших ліній. Є у майстра свої секрети роботи.
Загалом творчий доробок Анатолія Мантули – близько семи десятків робіт: від вітражів в Києво-Печерській Лаврі до серії портретів. Є його роботи і в державних збірках, і в приватних колекціях. Тепер ними можуть поцікавитися чернігівці у Колегіумі.
Відеосюжет обласної телерадіокомпанії.
До речі, виставка Анатолія Мантули «Диво скла і світла» є однією із найпопулярніших у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Ця цікава експозиція відкрилася 21 липня і її вже відвідало кілька сотень поціновувачів мистецтва з Чернігова та інших міст України.
З виставкою «Диво скла і світла» можна ознайомитися у приміщенні Колегіуму (на Валу), вона працює щодня (без вихідних) з 10.00 до 18.00.