Дослідники підземних комплексів оглянули архітектурні пам’ятки Чернігова

26 жовтня у Києві розпочала роботу Третя міжнародна науково-практична конференція «Проблеми збереження та використання історичних підземних комплексів в умовах негативних техногенних впливів». Її організатори: Міністерство культури України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Міжнародний центр вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей ІККРОМ. У роботі конференції взяли участь близько 40 дослідників з Італії та України, зокрема, з Києва, Львова, Одеси, Луцька, Чернігова, Чернівців, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська, Тернополя, Батурина, Ніжина.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися в.о. генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник, національний координатор ІККРОМ в Україні Анатолій Антонюк. Було презентовано спільну українсько-італійську публікацію Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Венеціанського кластеру спадщини «Реставрація каменю, настінних розписів та мозаїк. Вступ до технічного та методологічного синтезу». Науковці обговорили проблеми збереження пам’яток та історико-культурну значимість підземних комплексів. На конференції також йшлося про використання і сучасне пристосування печер.

27 жовтня учасники міжнародної конференції завітали в Чернігів. Їх гостинно зустріли керівництво та наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Дослідники підземних комплексів ознайомилися із пам’ятками архітектури стародавнього Валу. У приміщенні Колегіуму було презентовано виставку підземних комплексів Чернігова.

Науковці також завітали на Болдині гори, де побували в Антонієвих печерах, дізналися про історію їх створення та дослідження підземних галерей.

Національна система ІККРОМ, за ініціативою якої проводилася згадана конференція, створена у липні 2016 року. Керівники Мінкультури сподіваються, що участь Україні в ІККРОМ сприятиме обміну досвідом, навчанню українських фахівців у галузі охорони і збереження культурної спадщини. Взаємодія з цією авторитетною міжнародною інституцією дозволить суттєво підвищити якість роботи спеціальних реставраційних підприємств та інститутів, фахівці яких мають науковий і практичний досвід роботи у збереженні та відновленні культурної спадщини.

До стартового складу виконкому ІККРОМ увійшли провідні фахівці та визнані експерти реставраційної справи в Україні: Анатолій Антонюк (Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник), Роман Гуцуляк (Національний заповідник «Софія Київська»), Володимир Павленко (Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній»), Ігор Пошивайло (Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності) та Світлана Стрєльнікова (Національний науково-дослідний реставраційний центр України).

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *