Дівчатка цікавляться ляльками, а хлопчики — українською та самурайською зброєю

З 1 червня у Чернігові розпочалися пришкільні табори та майданчики. А одним із кращих пізнавальним відпочинком є ознайомлення із старожитностями. Тож, на Дитинці відтепер щодня гамірно і весело: по кілька груп школярів приходять на виставки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Дівчатка йдуть на виставку «Україна — Японія: традиції культури», де представлені, зокрема, японські та самобутні українські ляльки. А хлопчики, майбутні захисники нашої держави, цікавляться експозицією «Шлях воїна — один на двох: козацька та самурайська зброя із зібрання музею Фельдмана».

На «ляльковій» виставці представлені також родові емблеми японських родин — мон, камон — це картинки, вписані в уявне коло, зміст яких різноманітний. У кожного із відвідувачів є можливість ознайомитися і з японською каліграфією. У мініатюрі можна подивитися архітектуру буддистських монастирів та святилищ Японії, які занесені до світової спадщини ЮНЕСКО. Центральне місце в експозиції займають ляльки. Вважається, що їх такої кількості, як в Японії немає ніде в світі. Недаремно цю державу називають «Країною 10000 ляльок».

У Колегіумі презентується і виставка українських ляльок талановитої майстрині з Корюківки Марини Шикалової. Тут понад сто ляльок, різних за характером, але схожих, як діти, на свою маму. Українські ляльки веселі і яскраві, ніжні та позитивні іграшки.

«Військова» виставка на сьогодні є одною із найпопулярніших у заповіднику. Тут представлено давні самурайські мечі та безцінні реліквії козацької доби — предмети озброєння та персні-печатки, що належали представникам козацької старшини, а може навіть гетьманам. Усі 77 експонатів походять із зібрання Музею Фельдмана.

Виставка надає рідкісну можливість провести паралелі між такими несхожими, на перший погляд, соціокультурними явищами та військовими традиціями, як козацтво і самурайство. Але саме це несподіване порівняння допомагає пізнати й гідно оцінити власну культурно-історичну спадщину, побачити її в контексті світової історії, засвідчити неминуще значення моральних цінностей — мужності, честі, патріотизму, самопожертви.

Експозицією цікавляться переважно чоловіки і, зокрема, військові.

Виставка «Шлях воїна — один на двох: козацька та самурайська зброя» працюватиме до 1 липня.

Фото Володимира Коваля та Сергія Чернякова.

IMG_1

IMG_2

ft_18.05.16_putjvoina_03

IMG_0325

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *