День Української Державності: історія проти російської пропаганди

Цього тижня Україна вперше відзначатиме нове державне свято. Ідею запропонував Президент Володимир Зеленський ще у серпні 2021 року та вніс до Верховної Ради законопроєкт, що передбачає встановлення 28 липня Днем Державності України.

Це свято привертає увагу до того, що Українській державності не 30, а понад тисяча років. І попри всі закиди московії, що українська держава була створена штучно, ми маємо безліч історичних доказів протилежного. Бо боротьбу проти російського агресора наша держава веде не одне століття, а витоки української державності походять із далекої Київської Русі.
«Цивілізаційний вибір, що відзначився з прийняттям християнства в 988 році. Тризуб – родовий знак Рюриковичів, що став державним Гербом сучасної України. Київ – столиця, політичний і культурний центр українських земель упродовж як понад тисячу років. Гривня – наша національна валюта від того часу і до сьогодні. І назва Україна, що вперше згадується в літописі 1187 році», – Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті, історик.
Ці та інші історичні етапи становлення української державності обговорювали під час круглого столу, який організували напередодні державного свята Український інститут національної пам’яті та Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». Згадували визначних постатей Козацької доби і видатних гетьманів.
«Українське козацтво виникає ще у XIV столітті, перша згадка – XV століття. А в XVI вони починають якраз відстоювати інтереси народу, нації та стали державотворчою силою. Звертаю увагу, що слово «козак» означає «вільна людина». Це те, що ніяк не в’яжеться з московією. Там був «Цар» із чіткою ієрархією, від якої нікуди не дітися», – Сергій Горобець, представник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук.

У період Козацької доби розвивався і Чернігів, тут засновувалися культурні центри, що підтверджують літописи. А багато історичних будівель, які стоять і донині, почали будувати саме в ті часи. «Іван Мазепа надзвичайно плідно співпрацював з Іоаном Максимовичем, чернігівським архієпископом, який ініціював заснування чернігівського колегіуму та кам’яне будівництво Борисоглібського монастиря. Були побудовані палати, келії, двоповерхова трапезна з величною такою дзвіницею, кам’яна огорожа. І це була твердиня, яка захищала нашу Чернігівську фортецю», – Ольга Травкіна, завідувачка відділу музейної та науково-фондової роботи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Загалом історики одностайні: наша державність має глибоке коріння, великий досвід революцій і відродження, а тому жодні російські ординці не зможуть зламати того, що створювалося століттями, а Україна – неодмінно переможе!
 
Журналіст: Марина Кирієнко
Оператор: Сергій Бутько
Джерело: cheline

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *