Чернігівський історик видав унікальну книгу про Мазепу та шведів

Видавничий дім “Києво-могилянська академія” видав друком історичну монографію Сергія Павленка “Військо Карла ХІІ на півночі України”.

У книзі розповідається про маловідомі сторінки історії походу війська Карла ХІІ у 1708–1709 рр. на терени України, його бої з армією Петра І, союз шведського короля із мазепинцями.

Уперше на основі великої джерельної бази детально оповідається про місця розквартирування каролінців, їхні проблеми під час зимівлі в Гетьманщині, висвітлено події, які передували поразці шведів у Полтавській битві.

Видання інформує також про топонімічні наслідки проходження скандинавів Чернігово-Сіверщиною та їх перебування у полоні на цих землях.

У книзі читачі знайдуть відповіді на багато історичних та побутових питань, дізнаються “скільки возів золота взяв із собою у похід І.Мазепа, вирушаючи до Гірок? Чому Чернігівський полк не пробився до мазепинців? Де шведи дістали 7000 тонн м’яса для прожиття? Чи писав Мазепа покаянного листа Петру І після спалення Батурина?” та багато інших.

Також у монографії можна дізнатися де знаходяться шведські могили та як склалося життя нащадків полонених шведів на Чернігівщині.

Книгу можна придбати у видавничому домі.
Ціна монографії – 260 гривень.

– Нарешті з’явилася на світ моя очікувана «дитинка», – прокоментував важливу подію письменник. Він зізнався, що планувалося віддрукувати тираж раніше, але з об’єктивних причин дата дещо змістилася.

Символічно, що тираж був видрукуваний в день 330-річчя з часу обрання Івана Мазепи гетьманом.

18337-m

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *