Чернігівські пухнасті красуні люблять горішки

На стародавньому Валу в Чернігові живуть кілька десятків білочок. Чернігівці і гості міста залюбки годують їх горіхами. Пухнасті тваринки інколи навіть беруть смачні подарунки з рук людей, коли їх дуже попросять. Не відмовляються білочки й позувати для фото.

Тут рудохвості чудово себе почувають. Адже, на Валу багато дерев, а це їхня рідна стихія, бо вони на них проводять більшу частину свого життя. Тваринки легко лазять по стовбурах, стрибають з гілки на гілочку, бешкетують.

До речі, білочки дуже охайні, але особливо чепуряться самці, вони витрачають більше часу на догляд за своєю шубкою ніж самка.

Якщо ви вирішили погодувати білочок, а заодно і зробити фото на згадку, то запам’ятайте деякі таємниці. Найбільше пухнасті люблять горіхи, і постукуванням їх один об одного білку можна приманити. Руді красуні миттєво зреагують на ці звуки і прибіжать за ласощами. Годувати цих тваринок можна також свіжими або сушеними грибами, шматочками яблук або сухофруктами, кедровими горіхами, жолудями, фундуком, несмаженим соняшником Але, прохання не пригощати білочок арахісом або солоним насінням, вони для них шкідливі.

Цікаво, що білочки у природі відчувають дефіцит кальцію, тож доводилося спостерігати як вони злизують чи згризають крейду із стін давньоруських храмів.

Загалом про цих пухнастих звірів можна розповісти багато цікавого…

Фотографував красунь-білочок Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *