Чернігівські археологи зробили сенсаційне відкриття
Сенсаційним відкриттям стала знахідка городища Х століття.
Про це пише старший викладач кафедри історії та археології України ЧНПУ імені Шевченка В’ячеслав Скороход на своїй сторінці у Facebook.
Днями закінчився черговий археологічний сезон 2017 року.
Науково-дослідним центром археології та стародавньої і ранньомодерної історії Північного Лівобережжя ім. Д.Я.Самоквасова, Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка проведено чотири археологічні експедиції, у яких взяли участь наукові співробітники ІА НАН України, Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського, Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка та ін.
За словами В’ячеслава Скорохода, у квітні – травні цього року було обстежено і прошурфовано с. Морівськ (літописний Моровійськ) та його околиці. Роботи велися на дитинці та посадах давньоруського міста ХІІ ст., що у ХVI – XVII ст. було фортецею на кордоні “московського царства” і Речі Посполитої. У ХVIII – ХІХ ст. на Дитинці стояла дерев’яна церква Святого Миколая, навколо якої сформувався цвинтар. Отримані матеріали ХІІ – ХVII ст. В одній із садиб експедицією сфотографованого курган давньоруського часу, що зберігся до наших днів.
«Сенсаційним відкриттям стала знахідка городища Х ст. у південній частині селища. Експедицією був закладений шурф, що потрапив у тіло валу, та зібраний підйомний матеріал. Нововиявлене городище було попередником літописного Моровійська, що у ХІІ ст. був перенесений на північний мис в результаті зміни русла р. Десни», – написав В’ячеслав Скороход.
Джерело: https://www.nezhatin.com.ua/news/%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%bd%d1%96%d0%b3%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%b0%d1%80%d1%85%d0%b5%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b3%d0%b8-%d0%b7%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d1%81%d0%b5%d0%bd%d1%81/