Чернігів вдруге поспіль ввійшов до ТОП-5 обласних центрів України

Чернігів вдруге поспіль у ТОП-5 обласних центрів України, згідно даних шостого поглибленого дослідження в сфері місцевого самоврядування. Воно щорічне і дає можливість відслідкувати динаміку розвитку. Чернігів з результатом у 3,2 розділяє другу позицію в рейтингу разом з Хмельницькім та Івано-Франківськом.

У зведеному рейтингу згідно індексу задоволеності опитаних 22 сферами та послугами лідирує Вінниця, далі з однаковими показниками Івано-Франківськ, Чернігів та Хмельницький. За ними Харків та Маріуполь.

Дослідження соціологічної групи «Рейтинг», здійснене на замовлення Міжнародного республіканського інституту, показує, що переважно люди вважають, що міста рухаються в правильному напрямку. Натомість показники країни набагато нижчі. Так, 72% чернігівців вважають, що наше місто розвивається в правильному напрямку. Це другий показник задоволеності в країні після Хмельницького. Натомість, що держава рухається в правильному напрямку вважає лише 30% опитаних чернігівців.

Рівень схвалення діяльності міського голови Чернігова 78%. Це третій показник в країні після Хмельницького та Івано-Франківська. Схвалення рівня діяльності міської ради має нижчі показники від міських голів, проте зберігає ту ж послідовність. У Чернігова це 64%.

Оскільки 2020 рік виборів до місцевого самоврядування дослідження включає і рівень підтримки можливих партій міських голів. Тут Чернігів на 3-й позиції з результатом у 57%.

Серед задоволеності рівнем надання комунальних послуг та інфраструктури Чернігів на 2-му місті в країні за станом доріг, каналізації, парками та скверами і паркування, має якісні тротуари та збір сміття.

А от у екології та середовищі Чернігів лідирує серед обласних центрів. Дослідження показує, що якість послуг покращується кожного року.

З опитуванням можна ознайомитися на сайті Міжнародного республіканського інституту. Воно проводилося в січні-лютому 2020. Вибірка складалася з 19 тисяч 200 постійних мешканців 24 міст. Статистична похибка для кожного міста не перевищує 3,5%. Профінансувало опитування агентство США з міжнародного розвитку.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Джерело: gorod.cn.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *