«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття сонячного годинника на Іллінській церкві

18 травня об 11.00 відбудеться відкриття зображення сонячного годинника XVII ст. на Іллінській церкві м. Чернігова.

Захід приурочений до Міжнародного дня музеїв.

Історія Іллінського монастиря, який був заснований відомим родоначальником руського чернецтва Антонієм Печерським в ХІ ст., завжди привертала увагу науковців та поціновувачів старовини.

Нещодавно виявлено ще одний цікавий факт з його історії кінця XVII cт. У цей час монастир переживав період відродження: частину земляних печер кардинально перебудували: на їх місці спорудили три кам’яні барокові підземні храми та з’єднали їх з Іллінською церквою, яку перетворили у трикупольний бароковий храм з гранчастим притвором. Південну стіну Іллінської церкви прикрасив великий сонячний годинник із зображенням Покрови Пресвятої Богородиці. Факт створення неординарного годинника, аналогій якому не було у Гетьманщині, засвідчив, що місто Чернігів було неабияким культурним осередком Північного Лівобережжя України, в якому активно розповсюджувалися мистецькі твори, позначені європейськими впливами.

Про цей маловідомий факт розповість та представить сонячний годинник Ольга Травкіна, кандидатка історичних наук, завідувачка відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Зображення Покрови Пресвятої Богородиці із сонячним годинником намалював Юрій Сидоров, художник ІІ кат. відділу музейної та науково-фондової діяльності, згідно рішення науково-методичної ради заповідника.

Запрошуємо журналістів та всіх, хто цікавиться минулим Чернігова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *