«Чернігів стародавній» презентує виставки про пам’ятки архітектури на Валу
Цього тижня, 24 та 27 червня, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» презентував фотовиставки про пам’ятки архітектури та археологічні дослідження Антонієвих печер на території Валу, біля Колегіуму. Разом з тим, у суботу тут були представлені для поціновувачів старовини і наукові та науково-популярні видання заповідника. До речі, серед книг був щойно виданий збірник наукових статей «Чернігівських старожитностей», що підготовлений за матеріалами Міжнародної наукової конференції «Дослідження пам’яток культурної спадщини Придніпров’я», яка проводилася у жовтні минулого року до 950-річчя заснування Антонієвих печер Чернігова.
Як повідомлялося, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відновив екскурсійну діяльність з 1 червня, але без відвідування музейних об’єктів. Карантинні обмеження також не дають можливості проводити виставкову діяльність у приміщеннях заповідника. Тож, було вирішено провести кілька фотовиставок на свіжому повітрі, дотримуючись вимог карантину, без масового скупчення людей.
До речі, подібні заходи проводять й інші українські музейні установи.
«Чернігів стародавній» і надалі планує організовувати виставки на території Валу з метою популяризації пам’яток архітектури заповідника та його фондових колекцій.
Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».